تبلیغات
دل نوشته ها 290
دل نوشته ها 290
من آن آواره‌ی بشكسته بالم . . . 
قالب وبلاگ


دو روز مانده به پایان جهان ، تازه فهمید كه هیچ زندگی نكرده است ، تقویمش پر شده بود و تنها دو روز ، تنها دو روز خط نخورده باقی بود ، پریشان شد و آشفته و عصبانی ، نزد خدا رفت تا روزهای بیشتری از خدا بگیرد ، داد زد و بد و بیراه گفت ، خدا سكوت كرد ، جیغ زد و جار و جنجال به راه انداخت ، خدا سكوت كرد ، آسمان و زمین را به هم ریخت ، خدا سكوت كرد ، به پر و پای فرشته و انسان پیچید ، خدا سكوت كرد ، كفر گفت و سجاده دور انداخت ، خدا سكوت كرد ، دلش گرفت و گریست و به سجده افتاد ، خدا سكوتش را شكست و گفت: عزیزم ، اما یك روز دیگر هم رفت ، تمام روز را به بد و بیراه و جار و جنجال از دست دادی ، تنها یك روز دیگر باقیست ، بیا و لااقل این یك روز را زندگی كن .

ولی او لابلای هق هقش گفت : اما با یك روز ... با یك روز چه كار میتوان كرد ... خدا گفت : آن كس كه لذت یك روز زیستن را تجربه كند ، گویی هزار سال زیسته است و آنكه امرروزش را درنمی‌یابد ، هزار سال هم به كارش نمی‌آید، و آنگاه سهم یك روز زندگی را در دستانش ریخت و گفت: حالا برو و زندگی كن.

او مات و مبهوت به زندگی نگاه كرد كه در گودی دستانش میدرخشید ، اما میترسید حركت كند ، میترسید راه برود ، میترسید زندگی از لابلای انگشتانش بریزد، قدری ایستاد ... بعد با خودش گفت : وقتی فردایی نداریم ، نگه داشتن این زندگی چه فایده ای دارد ، بگذار این یك مشت زندگی را مصرف كنم. آن وقت شروع به دویدن كرد ، زندگی را به سر و رویش پاشید ، زندگی را نوشید ، و زندگی را بویید ، و چنان به وجد آمد كه دید میتواند تا ته دنیا بدود ، میتواند بال بزند ، میتواند پا روی خورشید بگذارد ، میتواند ...

او در آن یك روز آسمان خراشی بنا نكرد ، زمینی را مالك نشد ، مقامی را به دست نیاورد ، اما ... اما در همان یك روز دست بر پوست درخت كشید ، روی چمن خوابید ، كفش دوزكی را تماشا كرد ، سرش را بالا گرفت و ابرها را دید ، و به آنهایی كه او را نمیشناختند ، سلام كرد و برای آنها كه دوستش نداشتند از ته دل دعا كرد ، او در همان یك روز آشتی كرد و خندید ، و سبك شد ، لذت برد و سرشار شد و بخشید ، عاشق شد و عبور كرد و تمام شد.

او همان یك روز زندگی كرد اما فرشته ها در تقویم خدا نوشتند : امروز او درگذشت ، كسی كه هزار سال زیسته بود...
طبقه بندی: اگه نخونی ضرر می‌كنی . . .، 
[ جمعه 18 آذر 1390 ] [ 08:33 ب.ظ ] [ میلاد 290 ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

با كسیكه دوستش دارید فیلم نبینید آهنگ گوش ندهید كتاب نخوانید خاطره نسازید...
وقت نبودنش میفهمید كه چه میگویم...
زنده باد 290
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

 

آرشیو کد آهنگ

دانلود این اهنگ