تبلیغات
دل نوشته ها 290
دل نوشته ها 290
من آن آواره‌ی بشكسته بالم . . . 
قالب وبلاگ


ظهر یك روز سرد زمستانی ، وقتی مریم به خانه برگشت ، پشت در پاكت نامه‌ای را دید كه نه تمبری داشت و نه مهر اداره پست روی آن بود. فقط نام و آدرسش روی پاكت نوشته شده بود. او با تعجب پاكت را باز كرد و نامه ی داخل آن را خواند : « مریم عزیز ، عصر امروز به خانه ی تو می‌آیم تا تو را ملاقات كنم ، با عشق ، خدا »

مریم همانطور كه با دستهای لرزان نامه را روی میز می‌گذاشت ، با خود فكر كرد كه چرا خدا می‌خواهد به ملاقات او بیاید ؟ او كه آدم مهمی نبود. در همین فكرها بود كه ناگهان كابینت خالی آشپزخانه را به یاد آورد و با خود گفت : من كه چیزی برای پذیرایی ندارم. پس نگاهی به كیف پولش انداخت ، او فقط چند هزار تومان پول داشت ، با این حال به فروشگاه رفت و یك قرص نان و دو بطری شیر خرید ، وقتی از فروشگاه بیرون آمد ، برف به شدت در حال بارش بود ، در راه برگشت ، زن و مرد فقیری را دید كه از سرما می لرزیدند.

مرد فقیر به مریم گفت : خانم ، ما خانه و پولی نداریم ، بسیار سردمان است ، و گرسنه هستیم ، آیا امكان دارد به ما كمكی كنید ؟ مریم جواب داد : متأسفم ، من دیگر پولی ندارم ، و این نان را هم برای مهمانم خریده‌ام.

مرد گفت : بسیار خب خانم ، متشكرم. و بعد دستش را روی شانه‌ی همسرش گذاشت و به حركت ادامه دادند.

همانطور كه مرد و زن فقیر در حال دور شدن بودند ، مریم درد شدیدی در قلبش احساس میكرد ، به سرعت دنبال آنها دوید و گفت: آقا ، خانم ، خواهش میكنم صبر كنید. وقتی مریم به زن و مرد فقیر رسید ، سبد غذا را به آنها داد ، و بعد كتش را درآورد و روی شانه‌ی زن انداخت. مرد از او تشكر كرد و برایش دعا كرد. وقتی مریم به خانه رسید ، یك لحظه ناراحت شد چون خدا میخواست به ملاقاتش بیاید و او دیگر چیزی برای پذیرایی از خدا نداشت. همانطور كه در را باز میكرد ، باز هم پاكت نامه ی دیگری را روی زمین دید ، نامه را برداشت و باز كرد. داخل نامه نوشته شده بود : « مریم عزیز ، از پذیرایی خوب و كت زیبایت متشكرم ، با عشق ، خدا . . . »
طبقه بندی: اگه نخونی ضرر می‌كنی . . .، 
[ جمعه 18 آذر 1390 ] [ 11:46 ق.ظ ] [ میلاد 290 ] [ خداجون دوستت دارم ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ

با كسیكه دوستش دارید فیلم نبینید آهنگ گوش ندهید كتاب نخوانید خاطره نسازید...
وقت نبودنش میفهمید كه چه میگویم...
زنده باد 290
نویسندگان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

 

آرشیو کد آهنگ

دانلود این اهنگ